29 prostych i praktycznych wskazówek dla twojego domu

11. Wsadzenie folii aluminiowej pod rękawiczkę pozwoli na korzystanie z telefonu

Rękawiczki i telefony komórkowe nie idą ze sobą w parze. Oczywiście można kupić specjalne rękawiczki, ale istnieje tańsza opcja: folia aluminiowa! Owiń trochę folii wokół palców, a następnie załóż rękawiczki. Pozwoli to na korzystanie z telefonu. Idealnie, prawda?

12. Wyczyść drzwiczki piekarnika tabletką do zmywarki

Tabletki do zmywarki, aby pozbyć się przypalonych resztek jedzenia i tłuszczu z drzwiczek piekarnika? Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe. Wystarczy jednak jedna tabletka, aby wykonać zadanie. Zwilż tabletkę i zetrzyj nią cały brud. Podczas wykonywania tej czynności należy mieć założone rękawiczki, gdyż tabletki zawierają wybielacz.

13. Zmywaj naczynia torebkami herbaty

Nie sądzisz, że szkoda wyrzucać te wszystkie zużyte torebki po herbacie do kosza? Możesz ich również używać do zmywania naczyń! Napełnij miskę do zmywania gorącą wodą i około dwunastoma zużytymi torebkami po herbacie. Mówi się, że tanina w herbacie sprawia, że tłuszcz znika z talerzy i patelni jak śnieg w słońcu.

14. Udrażnianie odpływu zwykłą sodą oczyszczoną i octem

Od czasu do czasu nadchodzi taki dzień, kiedy odpływ się zatyka. Na rynku dostępnych jest wiele drogich preparatów udrożniających, jednak zamiast nich można posłużyć się sodą oczyszczoną i białym octem. Jak to działa? Najpierw zagotuj wodę i wlej ją do odpływu. Następnie wlej 115 gramów sody oczyszczonej (opcjonalnie zmieszanej z 50 gramami soli), a następnie 118 mililitrów białego octu. Pozostaw na dziesięć minut, a następnie odkręć kran. Ta-dam! Koniec zatkanych odpływów.

15. Czy twój kosz na śmieci cuchnie? Rozwiązaniem są chleb i ocet

Nie ma nic gorszego niż śmierdzący kosz na śmieci w kuchni. Nawet jeśli używasz worków na śmieci, odpady pozostawiają w koszu nieprzyjemny zapach. Na szczęście istnieje na to proste rozwiązanie. Wlej trochę octu na kromkę chleba, a następnie umieść ją na dnie kosza na śmieci. Pozostaw na noc, a następnego dnia wszystkie nieprzyjemne zapachy znikną.

16. Umyj wannę płynem do mycia naczyń i miotłą

Czyszczenie wanny to irytujący obowiązek, szczególnie dla pleców. Trzeba się pochylać, żeby móc dostać się do wszystkich brudnych zakamarków wanny. Polej trochę płynu do mycia naczyń na powierzchnię i wypoleruj miotłą. Idealnie!

Szukasz więcej wskazówek pomagających w domowych sprawach? Znajdziesz je na następnej stronie.

Strona 2/3