29 prostych i praktycznych wskazówek dla twojego domu

17. Wyjmowanie worka na śmieci za pomocą wywierconego otworu wewnątrz kosza

Wyrzucanie śmieci nikomu nie sprawia przyjemności, a wyjmowanie worka z kosza jest szczególnie denerwującym zadaniem. Czasami worek jest tak zablokowany, że omal nie da się go wyjąć z kosza. W takiej sytuacji zawsze istnieje ryzyko rozerwania torby. Aby temu zapobiec, dobrze jest wywiercić otwór wewnątrz kosza na śmieci. Ważne jest, aby zrobić go z boku, a nie na dnie. W ten sposób, jeśli coś zacznie przeciekać, plastikowy dół to zatamuje.

18. Użyj folii aluminiowej jako lejka

Nie masz lejka? Nie ma problemu, możesz po prostu użyć folii. Zwiń ją w kształt lejka i gotowe.

19. Usuń rdzę z chromu za pomocą folii aluminiowej

Inną przydatną funkcją folii jest usuwanie rdzy. Najpierw przetrzyj dany obszar szmatką z mikrofibry z odrobiną mydła i wody. Następnie zanurz kawałek folii w czystej wodzie i przetrzyj zardzewiałą powierzchnię.

20. Zabezpiecz drzwi przed zamykaniem za pomocą gumki recepturki

Bywają sytuacje, w których warto mieć otwarte drzwi, na przykład podczas wnoszenia zakupów. Pomocna może okazać się gumka recepturka. Możesz zapobiec zatrzaśnięciu się drzwi, nakładając tę samą gumkę na obie klamki. W ten sposób można z łatwością otworzyć drzwi, jeśli obie ręce ma się zajęte noszeniem toreb z zakupami.

21. Napraw rozdarcia w moskitierze za pomocą bezbarwnego lakieru do paznokci

Podobnie jak oczka w rajstopach, rozdarcia w moskitierze można łatwo naprawić za pomocą bezbarwnego lakieru do paznokci. Idealnie!

22. Usuń wgniecenia w dywanie za pomocą kostek lodu

Umieść kostkę lodu na wgnieceniu w dywanie i poczekaj, aż się rozpuści. Dywan wchłonie wodę i powróci do swojego pierwotnego kształtu. Żegnajcie wgniecenia! Gdy dywan całkiem wyschnie, możesz przeczesać miejsce twardą szczotką, aby usunąć wszelkie inne plamy.

23. Wyczyść słuchawkę prysznica octem

Nie potrzebujesz drogich środków czyszczących do prysznica. Wystarczy sam ocet. Nałóż trochę octu na słuchawkę prysznica i pozostaw na noc. Następnego dnia będzie lśniąco czysty.

24. Użyj makaronu basenowego jako odbojnika do ściany w garażu

Przetnij makaron basenowy wzdłuż i przykręć lub przyklej połówki do ściany garażu na wysokości otwieranych drzwi. Ta prosta sztuczka ochroni ścianę i samochód przed wgnieceniami i zadrapaniami.

25. Pozbądź się sierści zwierząt za pomocą wycieraczki do szyb

Jeśli masz kota lub psa, to z pewnością wiesz, ile sierści zostawiają po sobie. Szczególnie irytujące są dywany, które szybko pokrywają się sierścią. Samym odkurzaczem nie da się usunąć sierści, ale dzięki wycieraczce do szyb zrobisz to w mgnieniu oka.

26. Ustaw wiatrak sufitowy tak, aby kręcił się w odpowiednią stronę

Być może zastanawiasz się, czy istnieje właściwy sposób na uruchomienie wiatraka sufitowego? Krótka odpowiedź brzmi: tak. Zmieniając kierunek obrotu wiatraka, możesz zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu i klimatyzacji. Zimą wiatrak powinien obracać się z małą prędkością zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby zassać ciepłe powietrze do góry i rozprowadzić po pomieszczeni. Z kolei latem należy ustawić go na obracanie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby śmigła odpychały zimne powietrze w dół. Choć wiatrak sam w sobie nie zmienia temperatury pomieszczenia, dzięki odczuwaniu przez ciebie ciepłego lub chłodnego powietrza, termostat będzie mógł nieco odpocząć. Dobrze wiedzieć!

27. Przygotuj okna na zimę za pomocą folii bąbelkowej

Zmocz okno odrobiną wody, a następnie przyłóż folię bąbelkową do szyby. Ta-dam! W ten tani i prosty sposób samodzielnie wyregulujesz temperaturę w domu. Trzeba przyznać, że nie wygląda to zbyt szykownie, więc warto wypróbować sztuczkę w pokoju gościnnym.

28. Użyj oleju w aerozolu, aby naprawić skrzypiące drzwi lub szafkę

Nie masz w domu WD-40? Olej w aerozolu zda egzamin, jeśli skrzypiące drzwi lub szafka wymagają naprawy. Spryskaj odrobinę zawiasy, a zamilkną w mgnieniu oka.

29. Zabezpiecz śruby przed odkręcaniem się lakierem do paznokci

To niesamowite, co potrafi cienka warstwa lakieru do paznokci. Pokrywając śrubę odrobiną lakieru do paznokci, który działa jak klej, zwiększasz szansę, że ta nie odpadnie. Przydatne!

Strona 3/3

Czytaj także: 6 poniższych wskazówek pozwoli ci szybko pozbyć się zaparowanych szyb w samochodzie

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: The Delite | Zdjęcie: Unsplash, iMattSmart