Przedstawiamy Ci sztuczkę, dzięki której usuniesz złamany fragment klucza z zamka: panu ślusarzowi już podziękujemy

Dowiedz się jak usunąć złamany klucz bez większego wysiłku

To więcej niż pewne, że taka sytuacja dotknęła niemalże każdego. Przed chwilą umieszczony w zamku klucz nie chce się przekręcić. Postanawiasz wykorzystać swoją siłę, kręcisz nim na boki i już po chwili czujesz, jak pęka, podczas gdy jego koniec zostaje uwięziony w zamku. Co można zrobić w takiej sytuacji? Większość z nas sięga po telefon i wykręca numer do najbliższego fachowca. To szybkie wyjście, lecz niestety przy okazji skutecznie odchudza portfel. Nasze triki pokażą ci, jak rozwiązać ten problem samodzielnie!

Spróbuj choć raz zabawić się w ślusarza.

Ekspert od zamków

Ślusarze chętnie pośpieszą ci na pomoc. Są w stanie rozwiązać problem w okamgnieniu, nie mniej jednak nie zrobią tego za darmo. To nie fundacja charytatywna, każdy chce zarobić, a okoliczności, w jakich doszło usterki, dodatkowo wpłyną na cenę usługi. Klucze mają tendencję do łamania się w najmniej odpowiednich chwilach, więc jeśli twój przypadek dotyczy weekendu lub dni świątecznych, to musisz być przygotowany na poniesienie sporych kosztów.

Końcówka klucza

Udało ci się zaobserwować, czy z zamka wystaje jakaś część złamanego kluczyka? Wstrzyknij WD-40 do wewnątrz zamka. Wykorzystując specjalną końcówkę aplikatora, dopilnuj, aby smar znalazł się blisko ułamanego fragmentu. Powoli wstrzykuj WD-40 w zamek, kierując strumień w obszar, znajdujący się pomiędzy kluczem a cylindrami zamka. Nie wahaj się i wykorzystaj znaczną ilość środka. Odczekaj kwadrans, weź szczypce w dłonie i postaraj się usunąć ułamany fragment.

Fragment utknął na znacznej głębokości

Nie masz możliwości wyjęcia klucza? Pozostało nam w zanadrzu parę sztuczek z użyciem ogólnie dostępnych narzędzi. Silny magnes może okazać się odpowiedzią. Wiadomo, że nie każdy z nas dysponuje podobnym narzędziem, a nawet jeśli, to może okazać się ono wciąż zbyt słabe, aby wyciągnąć złamany klucz. Tutaj z pomocą przychodzą nam przybory, takie jak pinceta, czy uprzednio wyprostowany spinacz do papierów. Gdy to nic nie da, weź pod uwagę możliwość użycia kleju. Spróbuj skleić ze sobą odseparowane części. Po wyschnięciu, ostrożnie wycofaj z zamka sklejone fragmenty klucza.

Żadna z metod nie okazała się skuteczna? Przejdź dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat sposobu, działającego w niemalże każdej sytuacji!

Strona 1/2