Dorota Wellman tłumaczy, z jakiego powodu nie prowadzi Instagrama!

Polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna oraz producentka programów, Dorota Wellman wreszcie wyjaśniła, z jakiego powodu nie chce posiadać konta na modnym portalu społecznościowym, czyli na Instagramie. Poznaj szczegóły!

Dorota Wellman zabiera głos odnośnie do sytuacji, jaka zapanowała w Polsce i na świecie. Dziennikarka jest znana przede wszystkim z programów, takich jak „Anatomia głupoty”, „Dzień Dobry Wakacje”, „W roli głównej” oraz „Dzień dobry TVN”. W tym ostatnim Wellman występuje od 2005 roku. Dlaczego więc prezenterka nie chce wykorzystywać swojej sławy, aby wpływać na społeczność korzystającą z aplikacji Instagram?

W jednym z wywiadów Dorota Wellman po raz kolejny w swojej karierze jasno podkreśliła, że choć czynnie uczestniczy w życiu publicznym, to pozostaje daleka od chęci utożsamiania się z polskim światem celebrytów. Niektórzy mogą być zaskoczeni taką postawą prezenterki telewizyjnej, ponieważ można uznać to za zaprzepaszczanie pewnych szans, jakie otwierają przed osobami publicznymi Social Media. Dodatkowo warto zauważyć, że Dorota Wellman wcale nie stroni od komentowania mniej poważnych sytuacji, które śmiało można nazywać „dramatami z Instagramu”. Jednakże jej postawa jest raczej krytyczna wobec tego zakątka internetu. Przykładem, który taki stan rzeczy potwierdza, jest chociażby to, iż zdaniem Wellman dzisiejsze celebrytki nie stanowią dobrego wzorca do naśladowania. 

Trzeba tutaj zaznaczyć, że odbiorcami treści umieszczanych na Instagramie są nie tylko dorośli użytkownicy, ale także nastolatkowie. Z tego powodu influencerzy powinni przywiązywać naprawdę dużą wagę do tego, w jaki sposób się wypowiadają oraz prezentują światu. Tymczasem — zdaniem Doroty Wellman — tego rodzaju osobistości publiczne skupiają się głównie na rozpowszechnia plotek, niepotrzebnej stygmatyzacji i w ogólnym rozrachunku nie są najlepszym wzorem cnót dla młodzieży. 

Dorota Wellman wyraziła się jasno mówiąc, że dzisiejsi celebryci nie inspirują nikogo do niczego. Czy to właśnie z tego względu ona sama powstrzymuje się od założenia własnego profilu na Instagramie? Sprawdź, czy rzeczywiście tak jest, przechodząc na kolejną stronę!