Te 8 porad znacznie przedłuży żywotność twojego materaca

5. Konserwacja

To dość mozolne zajęcie, nie mniej jednak nie ominie cię to, jeśli chcesz sypiać w środowisku wolnym od zanieczyszczeń. Zaleca się przeprowadzanie przynajmniej dwóch konserwacji na rok. Ściągnij z materaca wszystko, co się na nim znajduje, następnie uruchom odkurzacz i wciągnij zgromadzone resztki. Pamiętaj, aby dokładnie odkurzyć powierzchnię szwów i krawędzi, to głównie w tych miejscach gromadzą się zarazki i kurz. Następnym krokiem jest użycie sody do pieczenia, rozsyp ją na powierzchni materaca, odczekaj kwadrans i dokładnie wszystko poodkurzaj. Soda zaabsorbuje specyficzne zapaszki, sprawiając, że twoje łóżko odzyska dawną świeżość.

6. Wsporniki

Góry i doliny materaca są częstym skutkiem uszkodzenia jego wsporników. Regularnie zaglądaj pod spód, zwracając szczególną uwagę na deski w stelażu. W przypadku braku odpowiedniego podparcia powstaną odkształcenia na powierzchni materaca, zanim zdążysz się obejrzeć. Sypianie na łóżku przypominającym ser szwajcarski to nie najlepszy pomysł, biorąc pod uwagę szereg dolegliwości, które mogą wywołać takie praktyki.

7. Wietrzenie

Jest to podstawowa czynność, absolutnie obowiązkowa, gdy szczerze pragniesz zatroszczyć się o swoje legowisko. Upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu, jeśli dokonasz tego w trakcie prania pokrowca. Usuń wszystko, co się na nim znajduje, i pozwól by materac wietrzył się przez calutki dzionek.

8. Zaplamienia

Zaplamienia to koszmar na jawie, pojawiają się dosłownie znikąd, przyprawiając nas o gęsią skórkę. Natura przyczyn ich powstawania jest różnorodna, jak świat długi i szeroki, mogą to być dzieciaki z problemami trzymania moczu w trakcie snu, kawa rozlana o poranku lub innego typu przypadki, takie jak bania po zakrapianej imprezie. Co by to nie było, szybkość twojej reakcji odgrywa kluczową rolę. Natychmiast zdejmij wszystkie rzeczy z powierzchni materaca i skorzystaj z papierowych ręczników, aby usunąć resztki zabrudzenia. Posyp plamę sodą do pieczenia, usunie ona odbarwienia i zneutralizuje specyficzny zapaszek. Pościel możesz założyć dopiero, jak wszystko wyschnie na pieprz. Jeśli zależy ci na czasie, chwyć za suszarkę i skieruj podmuch na mokre miejsce. Tylko szybka reakcja jest w stanie zapobiec trwałym odbarwieniom na powierzchni twojego materaca.

Strona 2/2

Źródło: The Spruce | Zdjęcia: Pixabay