Ten mężczyzna nie spodziewał się, że natrafi na coś tak zaskakującego, kopiąc dół w przydomowym ogródku

Renowacja

Amerykanin podjął decyzję o przywróceniu stanu pierwotnego tego nietuzinkowego pomieszczenia. Wraz z przyjaciółmi wyniósł zalegające tam odpady, nagromadzone przez lata. Gdy bunkier stał się już pusty, obnażył swój majestatyczny rozmiar, wywierając na wszystkich ogromne wrażenie. Skorodowana klatka schodowa została zastąpiona nową, wzmocnioną konstrukcją. Betonowy szkielet budynku poddano gruntownej renowacji, przy okazji wprowadzając kilka umocnień. Dodatkowo miała zostać zainstalowana nowa instalacja elektryczna.

Lata Zimnej Wojny

Już wkrótce wyszła na jaw prawdziwa natura tej niecodziennej konstrukcji, był to bunkier przeciwatomowy. Tego typu obiekty związane są z tak zwaną Zimną Wojną, podczas której zagrożenie atakiem nuklearnym zdawało się jak najbardziej realne. Budowa została zlecona przez Whitaker Pools, który był niegdyś właścicielem tej posesji. Zwykły basen w ogrodzie to po prostu zbyt mało, dlatego kazał wznieść tę niebywałą konstrukcję. Ku swojemu zdziwieniu nasz bohater odkrył, że w jego miejscowości znajduje się całe mnóstwo podobnych bunkrów. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne wieści, dotyczące podobnych przypadków w tym amerykańskim miasteczku!

Obejrzyj poniższy filmik i zobacz wszystkie fotografie tego fascynującego obiektu, zlokalizowanego w przydomowym ogródku:

Strona 2/2

Źródło : YouTubeZdjęcia: Digging a post hole by Dominic Alves under licence CC BY 2.0